fbpx

TüBAD 1. DOĞAN HAKYEMEZ GENÇLER ŞAMPİYONASI

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME:

Doğan Hakyemez adına gerçekleştireceğimiz Gençler Şampiyonası’na katılmak isteyen uluslararası kulüplerin takım kurma çalışmaları Eylül ayında henüz tamamlanmayacağından dolayı, kulüplerden gelen talep üzerine turnuva 2024 yılının ilk çeyreğine ertelenmiştir.

Tarih kesinlik kazandığında gerekli açıklamalar yapılacaktır.

DOĞAN HAKYEMEZ KİMDİR?

1950 yılında Ankara’da doğan ve basketbola burada başlayan Doğan Hakyemez, 1965-1986 yılları arasında o zamanların Türkiye Deplasmanlı 1.Ligi şimdinin Süper Ligi’nde forma giydi. Oyunculuğu süresince Eczacıbaşı ile 2, Efes Pilsen ile 3 kez Şampiyonluk kupasını kaldırdı. Milli formayı 182 kez terleten Dodo, 1975 yılında Eczacıbaşı’nın voleybol takımında forma giyen Milli voleybolcu Filiz İmren’le evlendi. Bu evlilikten Burcu ve en sevdikleri kızları Deniz dünyaya geldi! (Deniz bu konuda çok iddialı biyografinin bu şekilde yazılması için kolumuzu terse çevirdi)
İki kızı da anne sporu olan voleybolu tercih etti. İkisi de Eczacıbaşı alt yapısından milli takıma kadar yükseldi

Profesyonel oyunculuğunda Ankara DSİ, Galatasaray, Şekerspor, Eczacıbaşı, Efes Pilsen, Karşıyaka formalarını giydi.
Takım ve Kulüp Genel Menajerliğini ise NASAŞ, Fenerbahçe, Ülkerspor, Efes Pilsen, Galatasaray, Antalya BŞB, Trabzonspor, Ankara DSİ ve Antalyaspor’da yaptı. Ayrıca Uzun yıllar TBF’de Milli Takımlar sorumlusu ve A Takım Genel Menajeri olarak görev yaptı. 12 Dev Adam Efsanesi’nin oluşturulmasında büyük emekleri oldu.

Doğan Hakyemez, Türk Basketbolunun unutulmazları arasında yer alacaktır. Bizler de onun anısını yaşatmak için üstümüze düşen görevleri yerine getirmeye çalışacağız.